דלג לתוכן הראשי

כרית לפצעי לחץ

image alt

כרית לפצעי לחץ עבור בני אדם מוגבלים

בני אדם מרותקים או לחלופין מוגבלים בתנועה שלהם, אשר מתניידים על ידי כיסא גלגלים נדרשים להגנה על המקומות שיש לחץ עליהם בזמן של ישיבה, כמו למשל – ירכיים, אזור האגן או הגב. המענה עבור סיטואציה זו הינו כרית לפצעי לחץ אשר תהלום את הסיטואציה של הנזקק לטיפול ואת היציבות שלו, אשר מפזרת את הלחץ על גבי שטח פנים רחב יותר ובזאת מונעת היווצרות של פצעי לחץ. קיים מנעד רב של סוגי כריות – כריות אוויר מהמפותחת ברחבי תבל וכן כריות ספוג מתקדמות ביותר.

כרית למניעת פצעי לחץ

כדי למנוע הופעת פצעי לחץ יש לבצע שינויי תנוחה תכופים לפחות כל שעתיים על מנת שלא יווצר לחץ על נקודה ספציפית בגוף.
האחריות על מניעת פצעי לחץ בדרך כלל נמצאת על כתפי קרובי המטופל. הם אלו הצריכים להיות ערניים לשגרת תנועותיו של המטופל ובהתאם לדאוג לאביזרים למניעת פצעי לחץ כגון כרית לפצעי לחץ או מזרון לפצעי לחץ. שכן חשוב לדעת, שמניעת פצעי לחץ זולה הרבה יותר מטיפול בפצע לחץ, וחוסכת הרבה כאב, טרטור ותסכול למטופל ולמשפחתו.

 כיצד לאתר את כרית לפצעי לחץ למניעה ואף לטיפול ב פצעי לחץ,  אשר הינה בטיב מעולה?

כרית לפצעי לחץ אשר הינה איכותית ביותר עבור מניעה של היווצרות של פצעי לחץ הינה כרית אשר מעוצבת באופן כזה שממעיט והן מפזר לחץ בכל מיני מקומות אשר הינם ברי סיכון. באם קיים כבר פצע, צריך לוודא כי אפשר לנטרל כל מיני תאים ובזאת לנטרל לחץ על הפצע. הבד ממנו היא מורכבת עשוי לנדף זיעה. צריך להלום את הכרית לצורה יציבה והן לסיטואציה של הלקוח. צריך לוודא כי הלקוח אינו מחליק בישיבה על גבי הכרית, נוטה לצד וירכיו לא מתחככות האחת ברעותה.

אינפורמציה משמעותית הודות כרית לפצעי לחץ

1. משמעותי להיוועץ עם בעלי מקצוע, כמו למשל – רופא, אחות או פיזיותרפיסט מומחה לטיפול בפצעים בטרם קנייה של הכרית עבור פצע לחץ.

2, ועדות קונצנזוס בין לאומיות, בתחום של פצעי לחץ, ממליצות חד משמעית לשבת על משטח ספציפי עבור מניעה של פצעי לחץ.

3. עבור כל לקוח צריך להתאים כרית למניעת פצעי לחץ בהתאם למצב שלו, תנוחות הגוף שלו ואפ במידה שיש או אין לו פצע לחץ.

4. פשוט והן בעלות נמוכה יותר למנוע פצעי לחץ, לעומת לבצע טיפול של פצעי לחץ.

כרית לפצעי לחץ

כרית נגד פצעי לחץ משרד הבריאות

כרית לפצעי לחץ נועדה למניעה ולטיפול בפצעי לחץ לדרגת סיכון גבוהה, באמצעות שינוי לחצים בצורה אוטומטית. כרית זו מורכבת ממשאבה דיגיטלית, אשר פועלת על סוללה נטענת, לשימוש עד שתים עשרה שעות, בי כל מקור של חשמל. הכרית מצוינת עבור מי שמרותק לכיסא גלגלים, או שאינו תנועה, אשר נמצא בסיכון רב ללקות בפצעי לחץ באזור הישיבה ובאזור עצם הזנב, או לבני אדם, אשר כבר פיתחו פצעי לחץ במקומות הללו.

אביזרים לפצעי לחץ - המעלות של כרית לפצעי לחץ

o    כרית לפצעי לחץ עוזרת בפיזור אפקטיבי של לחץ הגוף ומאופיינת בדרך כלל במבנה ארגונומי ספציפי, אשר מותאם לבני אדם שסובלים מדרגת סיכון גבוהה עד גבוהה ביותר להיווצרות פצעי לחץ. 
o    המערכת של כרית זאת מזרימה אוויר בלחץ, ומסבה לתמיכה ברקמות, ביחד עם תנועה עדינה.
o    מערכת התמיכה של הכרית מאפשרת לדם לזרום כהלכה במקומות אשר לרוב מתקשה אספקת הדם להגיע אליהם.
o    משמעותי שתבינו כי על מנת להימנע מקבלת פצעי לחץ, זרימת דם ברקמות שלכם עשויה להישמר. על פי מחקרים רפואיים שבוצעו בתחום\, נמצא כי לחץ של כשלושים מילימטר כספית או פחות מזה מאפשר לדם לזרום לתוך רקמות דחוסות של הגוף. הדבר כבר הוכח על ידי מיפוי בלחץ, כי לחץ הגוף אשר מושג ביחד עם כרית זו הינו יותר מיטבי מאשר כשלושים מילימטר של כספית.
o    המערכת של הכרית כוללת מעלות של לחץ סטאטי, או קצף ג'ל וכיוצא בזאת, אשר עשויות רק להקל על הלחץ, וכן לעודד את זרימת הדם מחדש.
o    מערכת הכרית הינה מעולה עבור ניידות, בעלת סוללה שמתפקדת לטווח ארוך. הסוללה תלויה בנרתיק על כיסא הגלגלים, ועשויה לספק שירות במהלך שתים עשרה שעות בלי כל צורך של טעינה
o    כאשר הלחץ בכרית זאת נמוך, מגיעה התרעה במסך השלט ואף באמצעות צפצוף.
o    לוח הבקרה של הכרית הזאת ידידותי למשתמש, והינו מחובר ביו אס בי ובחיבור גמיש שנמתח לסוללה, אפשרי לשימוש בקלות מרובה, להגדרת התכנית ולשינוי של הגדרות.

כיצד אפשר למנוע היווצרות של פצעי לחץ?

הנטייה של פצעי לחץ להתפתח בגין לחץ שמופעל על אזורי גוף רגישים, בהם שכבת השומן התת עורית דקה ומעניקה ריפוד קל, כמו למשל - עצם הזנב.  בשל כך, כרית למניעת פצעי לחץ עשויה להפחית את הצ'אנס של להתפתחות פצעי לחץ בישבן, אשר נוצרים מפאת כל מיני גורמים, לרבות ישיבה מרובה בתוך כיסא גלגלים או כושר ניידות נמוך, אשר מאפיין בני אדם מבוגרים.

אין תנאי שירות לחנות זו